Jak bylo dawniej

Tradycyjne fińskie sauny były budowane w pobliżu morza, jeziora by było możliwe wykonywanie szybkiego chłodzenia ciała. Sam budynek sauny był budowany z drewnianych bali a wnętrze wykańczano drewnianymi deskami dla zwiększenia izolacji cieplnej. W pomieszczeniu takim była postawiona wielka ława. Piec umieszczano wewnątrz budynku opalany był drewnem w środku nich znajdowały się kamieniem, które polewało się wodą. Nowoczesne sauny posiadają piece zasilane energią elektryczna z wbudowanym generatorem pary. Dzięki czemu można korzystać kąpieli suchej oraz parowej. W pobliżu kabin znajdują się prysznice z przebieralniami.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Czasem są dni kiedy ogarnia nas niesamowite zmęczenie, marazm. Wówczas mamy ochotę na gorącą kąpiel z hydromasażem, na kąpiel z olejkami eterycznymi, na saunę. Pomysłów może być wiele by odczuć chwilę relaksu i powrócić do dobrego samopoczucia. Korzystanie z efektywnego działania sauny też pomoże nam wrócić do dobrej kondycji psychofizycznej. Ciepło które ogarnie nasze ciało rozluźni mięśnie oraz nasz umysł. Błogi stan nadejdzie w mgnieniu oka. Sauna poza działaniem relaksacyjnym przyczyni się do poprawy naszego zdrowia.

Czytaj dalej …

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Jest wiele rodzajów sauny np. sauna na podczerwień, sana sucha, sauna parowa, w których panuję różna wilgotność powietrza.Używana była od stuleci wyniku czego jej zdrowotne działania są doceniane przez wiele osób a szczególności sportowców.

Korzystny wpływ działania sauny na ludzki organizm:
- oczyszczające działanie na skórę oraz usuwanie toksyn
- poprawia krążenie
- relaksuję (niwelując oznaki zmęczenia, rozluźnia mięśnie)
- łagodzi bóle stawów i kręgosłupa
- hartuje

Naprawdę warto przekonać się o dobroczynnym działaniu sauny na nasze zdrowie. Najlepiej będzie to odczuwalne jeśli zostanie odpowiednio dobrany rodzaj sauny dla Siebie.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,